ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑ ΕΛΑΙΟΦΥΛΛΟ

Την Τετάρτη, 12 Μαρτίου 2014, πραγματοποιήθηκαν δύο επισκέψεις  στα πλαίσια των προγραμμάτων (πέντε πολιτιστικών και ενός περιβαλλοντικού) που υλοποιούν όλες οι Τάξεις του Σχολείου μας.

Οι μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄ Τάξεων, με συνοδούς τις εκπ/κούς Παπαδοπούλου Βιβή, Ρηγοπούλου Μαργαρίτα, Ρούσσα Ελένη, Μούρτου Μάγδα, Ντούκα Γιώτα,επισκέφθηκαν το Κτήμα ΕΛΑΙΟΦΥΛΛΟ στο Κούμαρη Αιγιάλειας. Εκεί ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις που ο ιδιοκτήτης κος Αγγελακόπουλος Σωτήρης, τυποποιεί λάδι, ξίδι μπαλσάμικο και πετιμέζι.

Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ Τάξεων, με συνοδούς τους εκπ/κούς Αναστασοπούλου Κατερίνα, Σταθακόπουλο Θανάση, Γεωργόπουλο Λάμπη, Κωσταρίδη Βασίλη, Δημητρίου Ελευθερία επισκέφθηκαν το εργοστάσιο επεξεργασίας και τυποποίησης ελιάς ΤΡΙΨΑΣ.

Μετά το πέρας των παραπάνω επισκέψεων όλοι οι μαθητές επισκέφθηκαν το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου όπου ξεναγήθηκαν στα αποδυτήρια της ομάδας του ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΥ και στο Γυμναστήριο του Σταδίου που σε λίγες μέρες θα ανοίξει τις πύλες του για το κοινό.