ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2015

Την Παρασκευή, 11 Σεπτεμβρίου 1015, η χαρά, ο ενθουσιασμός, το γέλιο, η αισιοδοξία, το όνειρο και οι προσδοκίες  κυριάρχησαν στο περιβάλλον του 7ου Δημ. Σχολείου Αιγίου λόγω της έναρξης των μαθημάτων για τη νέα σχολική χρονιά 2015-16.

Ο πατέρας Γιαννακόπουλος Βασίλειος, εφημέριος της εκκλησίας  του Αγίου Αλεξίου και ο πατέρας Λουκόπουλος Κων/νος τέλεσαν τον καθιερωμένο αγιασμό.

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας υποδέχτηκε τους μαθητές του Νηπ/γείου και της Α΄ Τάξης προσφέροντάς τους σχολικά είδη. Στους μαθητές, επίσης, της Α΄ Τάξης το κατάστημα ΒΑΡΒΙΑΣ πρόσφερε μπαλόνια.Όλοι οι μαθητές γεύτηκαν  γλυκίσματα από τα χέρια της κας Αλεξοπούλου Εύης και Αργυροπούλου Χρύσας.

Η ευχή για όλους τους  εμπλεκόμενους στην εκπ/κή διαδικασία ήταν:

ΥΓΕΙΑ, ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ, ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!