ΟΔΥΣΣΕΒΑΧ-ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

Τη Δευτέρα, 6 Φεβρουαρίου 2017, οι μαθητές όλων των Τάξεων του Σχολείου μας παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση «ΟΔΥΣΣΕΒΑΧ», ένα από τα πιο αγαπημένα έργα της Ξένιας Καλογεροπούλου, από το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Πάτρας, στο θέατρο «ΑΠΟΛΛΩΝ» της Πάτρας.

Ο «ΟΔΥΣΣΕΒΑΧ» μία ιδανική παράσταση για παιδιά αλλά και μεγαλύτερους θεατές που ονειρεύονται ακόμη και πιστεύουν στην επίτευξη του στόχου, στην αξία της προσπάθειας , στην αξία της οικογένειας και της πατρίδας, στη νίκη του καλού και του δικαίου, ταξίδεψε τους μαθητές μας σε χώρες ονειρικές, με αλλόκοτους ήρωες , σε μέρη όπου τα πάντα είναι δυνατά και αδύνατα, αληθινά και ψεύτικα .

Μετά το τέλος της παράστασης επισκέφθηκαν τον Ιερό Ναό του Άγιου Ανδρέα στην Πάτρα όπου ξεναγήθηκαν στους χώρους του από τον πατέρα Δημήτριο.