ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2Ο17

Με το σύνθημα:

<< Ο αθλητισμός είναι μια ευχάριστη δραστηριότητα που βελτιώνει τη φυσική κατάσταση των μαθητών αλλά και των μετέπειτα  ενηλίκων>>,

γιορτάσαμε στο Σχολείο μας την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, τη Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2017. Οι μαθητές όλων των Τάξεων έπαιξαν παιχνίδια, ατομικά και ομαδικά, που οργανώθηκαν από τον εκπ/κό Φυσικής Αγωγής κο Κωσταρίδη Βασίλη που επίσης μίλησε  στα παιδιά για τα οφέλη της άθλησης σε όλες τις ηλικίες.

Η ευχάριστη μέρα μας έκλεισε με την επίσκεψη αντιπροσωπίας μελών της διοίκησης και παιχτών του Παναιγιάλειου, που έτυχαν θερμής υποδοχής από όλους τους παρευρισκόμενους. Μάλιστα ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας επεφύλαξε στους φιλοξενούμενους μια γλυκιά έκπληξη από εδέσματα και χυμούς, ενώ  η  τρομπέτα του Μάριου Βαλαβάνη, ξεσήκωσε μικρούς και μεγάλους.