ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2018

Την Παρασκευή, 21 Ιανουαρίου 2018, πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας στο χώρο του Σχολείου μας..

Υπεύθυνοι οργάνωσης και παρουσίασης ήταν οι μαθητές των Α΄ & Β΄ Τάξεων και οι δασκάλες τους κα Γκοτσοπούλου Δέσποινα και κα Καπετσώνη Νεκταρία. Παρουσίασαν το «Ταξίδι των Αισθήσεων»  και την «Αναπαράσταση της Γέννησης».

Οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης παρουσίασαν το μουσικοχορευτικό θεατρικό «Πρωτοχρονιάτικο Ρεβεγιόν» σε καθοδήγηση της κας Νικολάου Πλουσίας.

Επίσης, στην εκδήλωση ακούστηκαν και όμορφα χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τους μαθητές των Γ΄ , Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄ Τάξεων με την καθοδήγηση της κας Γιαννακοπούλου Έφης.. Τα τραγούδια συνόδευσε με το ακορντεόν η κα Παπαευθυμίου Έφη.

Μετά το τέλος της γιορτής μικροί και μεγάλοι ανταλλάξαμε ευχές  και γευτήκαμε τα εδέσματα του πλούσιου μπουφέ που ετοίμασαν με πολλή αγάπη οι γονείς του Σχολείου μας .

Και του Χρόνου!!!