25η ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019, στο Σχολείο μας γιορτάσαμε την επέτειο της 25ης Μαρτίου με ποιήματα, θεατρικά και τραγούδια, Οι μαθητές των Ε1, Ε2 και ΣΤ και οι δάσκαλοί τους κος Σταθακόπουλος Θανάσης, κα Γιαννοπούλου Φανή και κος Γεωργόπουλος Λάμπης ήταν υπεύθυνοι για την οργάνωση και παρουσίαση της εκδήλωσης . Την καθοδήγηση και διδασκαλία των τραγουδιών είχε η εκπ/κός Μουσικής του Σχολείου μας κα Γιαννακοπουου Έφη.

Μετά το τέλος της γιορτής οι μαθητές μας συμμετείχαν στη κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο των Ηρώων, στα Ψηλά Αλώνια. Φέτος το στεφάνι, εκ μέρους των Σχολείων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, το κατέθεσαν οι μαθήτριες του Σχολείου μας, Αναγνωστοπούλου Νικολίνα και Χαρίση Γεωργία.

Τη Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2019, οι μαθητές μας συμμετείχαν και στην επίσημη παρέλαση για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου 1821.