ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΕΘΙΜΑ

Στο Σχολείο μας, γνωρίσαμε βιωματικά τα έθιμα το Πάσχα, την τελευταία εβδομάδα πριν τις διακοπές του Πάσχα. Έτσι οι μαθητές των Α και Γ Τάξεων, με τις δασκάλες τους κα Γκοτσοπούλου Δέσποινα και κα Μαραγκού Κων/να,  έβαψαν αυγά με αποτύπωμα φύλλων από διάφορα φυτά, οι μαθητές των Β και Δ Τάξεων, με τις δασκάλες τους κα Καπετσώνη Νεκταρία και κα Ρηγοπούλου Μαργαρίτα, έβαψαν αυγά που τα χρησιμοποίησαν στα τσουρέκια που έφτιαξαν , οι μαθητές των Ε1, Ε2 και ΣΤ, με τις δασκάλες κα  Γιαννοπούλου Θεοφανή και κα Νικολακοπούλου Φωτεινή και τους δασκάλους κο Σταθακόπουλο Θανάση και κο Γεωργόπουλο Λάμπη, έφτιαξαν πασχαλινά κουλούρια. Τέλος οι μαθητές της ΣΤ με την καθοδήγηση της δασκάλας του Τ.Ε. κας Νικολακοπούλου Φωτεινής έφτιαξαν πασχαλινά δωράκια για όλους τους μαθητές του Σχολείου μας.

Καλή Ανάσταση ψυχής!!!