ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 2019

Τη Πέμπτη, 13  Ιουνίου 2019 έπεσε η αυλαία της σχ. χρονιάς 2018-19 με τη Γιορτή Λήξης . Υπεύθυνοι εκπ/κοί ήταν : η κα Γκοτσοπούλου Δέσποινα που  με τους μαθητές της Α΄ Τάξης παρουσίασαν το μουσικοθεατρικό δρώμενο  «Η σονάτα του Σούμπερτ», η κα Καπετσώνη Νεκταρία που με τους μαθητές της Β ΄ Τάξης παρουσίασαν το δρώμενο « Περνά περνά η μέλισσα», η κα Μαραγκού Κων/να που με τους μαθητές της Γ΄ Τάξης παρουσίασαν τα θεατρικά «Καλό καλοκαίρι» και  «Προσοχή στη θάλασσα», η κα Ρηγοπούλου Μαργαρίτα που με τους μαθητές της Δ΄ Τάξης παρουσίασαν το δρώμενο « Όλοι ίσοι, όλοι διαφορετικοί», η κα Νικολακοπούλου Φωτεινή που με τους μαθητές της Γ΄ Τάξης παρουσίασαν το χορευτικό «Χαρταετοί» και η κα Μπαλή Αφροδίτη που με τους μαθητές των Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ Τάξεων που παρουσίασαν το θεατρικό δρώμενο «Ανθρώπινοι άνθρωποι».

Η γιορτή περιλάμβανε, ακόμα, τραγούδια με την καθοδήγηση της κας Γιαννακοπούλου Έφης, τελετή αποχαιρετισμού της ΣΤ΄ Τάξης και παραδοσιακούς χορούς από τα δύο χορευτικά τμήματα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Καλό καλοκαίρι και καλά ταξίδια στους μαθητές  της ΣΤ ΄ Τάξης που φεύγουν για το Γυμνάσιο !!!