ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ

Την Τετάρτη, 18 Δεκεμβρίου 2019, οι μαθητές όλων των Τάξεων του Σχολείου μας συνοδευόμενοι από τους δασκάλους τους, επισκέφθηκαν το Χριστουγεννιάτικο Πάρκο Αιγίου. Μάλιστα οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, ΣΤ1΄ & ΣΤ2΄με την καθοδήγηση της εκπ/κού Μουσικής του Σχολείου μας κας Γιαννακοπούλου Έφης, τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια μαζί με τις αντίστοιχες Τάξεις του 1ου Δ.Σ. Αιγίου , οι μαθητές της Δ΄ Τάξης με την καθοδήγηση της εκπ/κού Θεατρικής Αγωγής κας Στεφανάτου Ιωάννας παρουσίασαν το θεατρικό δρώμενο ¨ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ", ενώ οι μαθητές της Α΄ Τάξης με την καθοδήγηση της δασκάλας του Τ.Ε. του Σχολείου μας έφτιαξαν χριστουγεννιάτικα στολίδια, από ανακυκλώσιμα υλικά, μαζί με τους μαθητές της Α΄ Τάξης του 1ου Δ.Σ. Αιγίου και τη δασκάλα τους κα Γκοτσοπούλου Δέσποινα.