ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2019

Την Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Υπεύθυνοι οργάνωσης και παρουσίασης ήταν οι μαθητές των Α΄ και Β΄ Τάξεων και οι δασκάλες τους κα Μελά Βασιλική και κα Λυριντζή Φένια. Οι μαθητές της Α΄ Τάξης διάβασαν την ιστορία της Γέννησης και παρουσίασαν αποφθέγματα για το χρόνο και τα Χριστούγεννα. Οι μαθητές της Β΄ Τάξης παρουσίασαν το θεατρικό δρώμενο "Η μπουγάδα του Αϊ - Βασίλη" και ένα χορευτικό δρώμενο(καθοδήγηση κα Νικολακοπούλου Φωτεινή).Οι μαθητές της Δ΄ Τάξης παρουσίασαν το θεατρικό " Το αστέρι της Εσθήρ"(καθοδήγηση κα Στεφανάτου Ιωάννα). Μαθήτριες από άλλες, εκτός αυτών που αναφέρθηκαν, Τάξεις χόρεψαν τις χορογραφίες "Αναμνήσεις των Χριστουγέννων" και  "Πρόσωπα του χρόνου". Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, ΣΤ1΄& ΣΤ2΄ Τάξεων τραγούδησαν όμορφα χριστουγεννιάτικα τραγούδια (καθοδήγηση κα Γιαννακοπούλου Έφη).

Μετά το τέλος της γιορτής απολαύσαμε , ανταλλάσσοντας ευχές,τα πλούσια εδέσματα που έφτιαξαν οι γονείς μας με πολλή αγάπη .

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ & ΕΥΤΥΧΙΑ!!!